لامپی که با رنگ محیط خود همرنگ می شود

تکنولوژی در حوزه تولید اسباب بازی هم وارد شده و اگر همین الان نگاهی به اسباب بازی های خردسالان بیندازید به طور کامل تفاوت را احساس می کنید . هرچند امروزه دیگر بچه ها کمتر از اسباب بازی ( به معنایی که ۱۰  ۱۵ سال پیش بود ) برای سرگرم کردن خود استفاده می کنند اما در همین بین نیز گاهی ایده ای جالب می تواند تاثیر گذار باشد .

چیزی که در تصویر می بینید در واقع یک لامپ با پوشش آفتاب پرست می باشد که دقیقا همانند یک آفتاب پرست واقعی رنگ خود را با محیط اطرافش ساگار می کند . در واقع اساس کار این لامپ دو LED برای روشنایی و یک سنسور داخلی برای تشخیص رنگ اطراف لامپ می باشد . سنسور رنگ را شناسایی می کند و پردازنده این گجت به LED های چند رنگ دستور همان رنگ مورد نظر را می دهد .

rang-mohit-parto-andazan-hor

حال اگر فردی بخواهد این لامپ رنگی که از محیط مورد نظر به خود گرفته است را حفظ کند و در محیط دیگر تغییر رنگ ندهد ، کافیست آن را بفشارد . با این کار برای مدت زمان زیادی در همان رنگ قبلی باقی می ماند . به گفته طراحان این گجت ، آنها ۵ سال پیش این کار را انجام داده اند اما به دلیل گران بودن سنسور استفاده شده در آن قابل ارائه در بازار نبوده اما اکنون با قیمت ۳۰ دلار در دسترس عموم است . این گجت با آداپتور ac و همچنین با ۳ باتری قلمی نیز کار می کند .

ضمنا این آفتاب پرست مانند مدل واقعی خود وقتی از محیطی به محیط دیگر می رود رنگ خود را به تدریج از دست می دهد . همین الان آن را روی میز کامپیوتر خود تصور کنید . روی میز بعضی ها شاید سنسور آن دچار چندگانگی ارزشی بشود . این گجت جالب را می توانید از اینجا خریداری کنید .

hamp-rang-mohit